Löytyisikö klubistanne intoa kummiklubiksi uudelle lionsklubille?

Jaa meidän hyviä juttuja muillekin

Pari vuotta sitten piiritasolla aloitti uusi laajennustiimi (GET), jonka tehtävänä on kartoittaa uusien klubien tarvetta ja auttaa perustamaan niitä. Nyt kysymme: voisiko juuri teidän klubinne olla mukana tukemassa uuden klubin syntyä kummiklubina?

Uusi klubi voi rakentua monenlaisen teeman ympärille – se voi olla lionsklubi, leoklubi tai vaikka liitännäisklubi. Jos klubillanne on mielessä idea, jonka ympärille uusi klubi voisi syntyä, hienoa! Ja vaikka valmista teemaa ei vielä olisikaan, mutta intoa löytyy, voimme lähteä yhdessä selvittämään ja ideoimaan mahdollisuuksia.

Huomio myös tämä: myös uusien klubien tukeminen on aktiviteettia. Se voi olla juuri teidän klubillenne uudenlainen ja innostava tapa toimia nykyisten aktiviteettien rinnalla.

👉 Lähetä rohkeasti oma ideasi piirin GET-koordinaattorille Susanna Jokiperälle alla olevalla lomakkeella, niin tehdään ideastasi totta.


Susanna Jokiperä

B-piirin laajennusjohtaja
susanna.jokipera@lions.fi

Lähetä klubi-idea laajentumisjohtajalle
Lähetä alla olevalla lomakkeella ideasi Suskille, niin hän voi autta tekemään siitä totta.


Jaa meidän hyviä juttuja muillekin