Piirineuvosto 2022-23

Piirineuvosto toimii piirikuvernöörin johdolla ja vastaa kansainvälisten, Suomen Lions-liiton ja piirin omien aktiviteettien koordinoimisesta piirin alueelle ja järjestää koulutuksia mm. klubivirkailijoille.

Piirineuvosto järjestää piirin yhteisiä piirifoorumeita yleensä kaksi kertaa kaudessa, kerran syksyllä ja kerran keväällä.

Piirineuvostoon kuuluu piirikuvernöörin ja varapiirikuvernöörien lisäksi piirin GAT-tiimi, LCIF-koordinaattori, piirin hallintovirkailijat, toimikuntien puheenjohtajat sekä alueiden ja lohkojen puheenjohtajat. Piirineuvosto kokoontuu 4 kertaa kaudessa.

Piirineuvostosta käytettiin aikaisemmin nimitystä piirihallitus, mutta kun piiristä tuli rekisteröity yhdistys, on sana hallitus varattu rekisteröidyn yhdistyksen hallitukselle.

Yhteystiedot

Piirihallituksen sähköpostiosoitteet ovat etunimi.sukunimi@lions.fi.

KUVERNÖÖRITIIMI (DG-TIIMI)

  • Piirikuvernööri: Naukkarinen Aki, Espoo/City
  • 1. varapiirikuvernööri: Anttila Pauli, Espoo/Keskus
  • 2. varapiirikuvernööri: Heikki Viika , Espoo/Matinkylä
  • IPDG, PDG ja kunnia: Pirttivaara Mika, Tapiola

GAT+ LCIF

  • Jäsenjohtaja (GMT): Pirttivaara Mika, Tapiola
  • Koulutusjohtaja (GLT): Jokiperä Susanna, Espoo/City
  • Palvelujohtaja (GST): Hartikainen Heikki, Helsinki Stamina
  • LCIF koordinaattori : Uusitalo Jukka, Kirkkonummi/Kyrkslätt

HALLINTOVIRKAILIJAT

  • Piirisihteeri: Ala-Kulju Eveliina, Espoo/City
  • Piirin rahastonhoitaja: Pihjala Olli, Helsinki/Töölö
  • Viestintäjohtaja & WEB master: Wenell Mika, Tapiola
  • Piirin admin-käyttäjä: Eväsoja Kari, Helsinki/Timantit

LOHKOPUHEENJOHTAJAT

  • Lohkon pj. 1. alue 1. lohko: Koskinen Matti, Helsinki/Töölö
  • Lohkon pj. 1. alue 2. lohko: Bäck Marsa, Helsinki/Ruoholahti
  • Lohkon pj. 1. alue 3. lohko: Aalto-Setälä Esko, Helsinki/Munkkiniemi
  • Lohkon pj. 1. alue 4. lohko: Hartikainen Heikki, Helsinki/Stamina
  • Lohkon pj. 2. alue 1. lohko: Heinonen Sakari, Espoo/City
  • Lohkon pj. 2. alue 2. lohko: Willman Guy, Grankulla-Kauniainen
  • Lohkon pj. 3. alue 1. lohko: Holmberg Henrik, Sjundeå-Siuntio
  • Lohkon pj. 3. alue 2. lohko: Vaittinen Risto, Nummi
  • Lohkon pj. 3. alue 3. lohko: Roos Maj-Len, Karis-Karjaa

TOIMIKUNTAPUHEENJOHTAJAT

  • Leot: Nilsson Clara, Helsinki/Timantit
  • Rauhanjuliste: Talvisaari Emilia, Helsinki/Timantit
  • Kv. suhteet: Siissalo Ilkka, Espoo/City
  • ARS ja nenäpäivä: Stedt Reijo, Espoo/Matinkylä
  • Sri Lanka ja näkökyky: LAINE ERKKI, Espoo/Kivenlahti
  • Ympäristö: Tuohikorpi Tiitus, Tapiola
  • Nuorisovaihto: Laitinen Teemu, Helsinki/Timantit
  • Quest ja KiTeNet: Jäntti Kristiina, Espoo/Aurorat
  • Diabetes: Hartikainen Heikki, Helsinki/Stamina

RY:N HALLITUS

  • Piirikuvernööri: Naukkarinen Aki, Espoo/City
  • 1. varapiirikuvernööri: Anttila Pauli, Espoo/Keskus
  • 2. varapiirikuvernööri: Heikki Viika , Espoo/Matinkylä
  • Piirisihteeri: Ala-Kulju Eveliina, Espoo/City
  • Piirin rahastonhoitaja: Pihjala Olli, Helsinki/Töölö

Arkisto